• Telefon numaramız
  • 0(226) 500 00 50

İçilebilir Kaplıca Suyu Şifa Dağıtıyor

İçilebilir Kaplıca Suyu Şifa Dağıtıyor

Armutlu kaplıcaları hakkında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hidro - Klimatoloji kürsüsü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Kuyas Yassa raporlarında Armutlu kaplıcaları hakkında şu görüşlere yer vermektedir.

Ülkemizdeki belli başlı şifalı sulardan en ünlülerinden birisi de Armutlu kaplıca sularıdır. Bu sular ihtiva ettikleri sülfat ve bikarbonatlar dolayısıyla sindirim sistemi üzerinde etkilidirler.

Mide asidinin azlığı veya çokluğuna bağlı şişkinlikler, bağırsak salgı veya hareketlerinin düzensizliğine bağlı sindirim bozuklukları, karaciğer, safrakesesi ve pankreas tembelliğine bağlı sindirim bozukluklarında bu suların çok olumlu etkileri beklenir. Spastik kolit ve bağırsak tembelliği sonucu gelişen kabızlık ve ishal gibi kalın bağırsak hastalıklarının tedavisinde çok yararlar beklenir. İhtiva etkileri, klorür dolayısıyla böbrekleri çalıştırır. Dolaşım sistemi rahatsızlıkları ve çevresel atardamarların, fonksiyonel yetersizliğine bağlı olarak gelişen, dolaşım bozukluklarının tedavisinde kullanılan etkin bir içmece kaplıca suyudur.